WhatsApp

15 grudnia, 2022

Jedną z najpopularniejszych platform obsługującą telefony mobilne niewątpliwie jest Android. W tym krótkim artykule pokażemy jak dla tej platformy zainstalować aplikację WhatsApp. Aplikację przeważnie używamy do kontaktu z bliskimi osobami. Za jej pomocą możemy wykonywać połączenia głosowe, video oraz wysyłać wiadomości tekstowe.

Jak zainstalować WhatsApp

Proces instalacji jest bardzo prosty, wystarczy że otworzymy sklep z aplikacjami Google Play. Następnie w wyszukiwarce wpisujemy WhatsApp Messenger. Następnie wybieramy zainstaluj. Aplikacja zostanie pobrana na nasz telefon i automatycznie zainstalowana.

Zakładanie konta w aplikacji

Uruchamiamy wcześniej zainstalowaną aplikację WhatsApp. Następnie należy przeczytać Politykę prywatności oraz Regulamin. W przypadku, gdy zgadzamy się z nimi należy wybrać „Zaakceptuj i kontynuuj”.

W kolejnym kroku należy podać nasz numer telefonu. Konto będzie do niego przypisane dzięki czemu nie potrzebujemy podawać żadnych dodatkowych danych o sobie. Wybieramy przycisk „Dalej”.

Dalej aplikacja będzie weryfikować nasz numer telefonu. Należy postępować zgodnie z wyświetlanymi na telefonie komunikatami. Na koniec zostanie wysłany na nasz numer kod autoryzacyjny. Należy go przepisać i wybrać „OK”. Na wielu telefonach proces ten odbywa się automatycznie, jest to sytuacja normalna.

Przedostatnim krokiem jest przyznanie aplikacji praw dostępu do kontaktów oraz multimediów – wybieramy zezwól. Na koniec pozostaje podanie swojego imienia lub pseudonimu. Będzie one widoczne tylko dla nas, pozostali użytkownicy będą widzieć nasz numer telefonu tak jak mają zapisane w swojej książce telefonicznej.