Skype

W dzisiejszych czasach coraz częściej szukamy darmowych narzędzi do kontaktu z rodziną mieszkającą zagranicą. Co więcej, niezwykle wygodna byłaby dodatkowa funkcjonalność zapewniającą nie tylko możliwość dzwonienia, ale także wygodnego przesyłania zdjęć, filmów oraz wiadomości głosowych. Takim oczekiwaniom mogą sprostać dwa powszechnie dostępne, darmowe narzędzia: Skype oraz WhatsApp. Z obu można korzystać zarówno na komputerze, jak i w telefonie komórkowym. W tym artykule przedstawimy pierwszy z nich, w kolejnym artykule pokażemy drugi.

Wejdź na skype.com i stwórz swoje konto poprzez podanie swojego imienia, nazwiska, kraju, adresu e-mail oraz języka, jakim się posługujesz. Następnie podaj nazwę użytkownika (login) i hasło – zapamiętaj te dane, gdyż będą Ci potrzebne do kolejnych logowań do aplikacji.

Czas rozpocząć instalację, podczas której będzie możliwość przetestowania swojego mikrofonu i głośników.

Po zainstalowaniu Skype’a swoje kontakty można zobaczyć po lewej stronie:

Po prawej stronie znajdują się następujące niebieskie ikony, dzięki kliknięciu których możesz zadzwonić do zaznaczonej osoby (pierwsza oznacza wideo-rozmowę z użyciem kamery, natomiast druga – samo połączenie głosowe):

Klikając na ikonkę ze swoimi inicjałami, możesz zobaczyć informacje o swoim profilu:

Belka na dole po prawej stronie służy do wpisywania wiadomości tekstowych, klikając tam na ikonkę spinacza można dodać załącznik w postaci np. zdjęcia lub pliku: